Search
art therapy in social excluded locations
Letný maliarsky workshop / 2016

Letný maliarsky workshop / 2016

Vizuálny umelec Tomáš Rafa so Združením Art Aktivista zrealizoval Letný maliarsky workshop pre deti z rómskej osady v Sečovciach na východe Slovenska. K spolupráci si tentokrát pozval aj arteterapeutistku Karin Andrášikovú z o.z. Mládež ulice. V priebehu siedmych dní spolupracovali výtvarníci, dobrovoľníci a aktivisti Združenia Art Aktivista s deťmi zo sociálne vylúčených skupín na niekoľkých maliarskych projektoch priamo v osade.

Deti počas týchto dní rozvýjali svoju predstavivosť a kreativitu maľovaním obrovského plátna (10 x 10 metrov) a kreovaním geometrických kompozícií z drevených konštrukcií kociek. Plochu plátna zaplnili víziou života v ich budúcnosti a spontánnou hrou menili geometrické tvary do podoby nadrozmerných abstraktných sôch. 

Približne 50 detí sa zúčastnilo tvorby spoločnej nadrozmernej maľby, ktorá vyústila do happeningu. Vyvrcholením workshopu bola vernisáž počas ktorej obraz vyvesili na priečelie bytovky a geometrické konštrukcie osadili do centra osady.

Realizované s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky – Program Kultúra národnostných menšín 2015 a Ministerstva kultúry SR.

Instagram

Error validating access token: Session has expired on Monday, 07-Aug-23 03:06:26 PDT. The current time is Sunday, 21-Apr-24 10:52:14 PDT.