Search
art therapy in social excluded locations
Sečovské bienále umenia v Koniarni

Sečovské bienále umenia v Koniarni

V galérii Koniareň – priestor pre súčasné umenie, Jána Husa a Komenského v Trebišove / od 16.12. do 29.12.2017.

Výstava Sečovské bienále umenia 2017 prezentuje aktuálne výstupy projektu Letný maliarsky workhop, realizovaného Združením Art Aktivista v spolupráci s arteterapeutkou Karin Andrášikovou z o.z. Mládež ulice.

Letný maliarsky workshop je kontinuálny projekt, ktorý podporuje sebarealizáciu detí ich zapájaním do spoločnej tvorby umeleckého diela a arteterapeutických procesov. Aj tento rok združenie (v zastúpení Tomáš Rafa, Janka Pohanková a Marek Halász) vytvorilo kreatívny priestor vyplnený maliarskými aktivitami a happeningami.

V priebehu siedmych dní deti pomaľovali dve obrovské plátna (10 x 10 metrov), desiatky plátien malých rozmerov, vyhrali sa s experimentálnou architektúrou a z drevených konštrukcií, rôznych tvarov a veľkostí, vytvorili improvizovaný ateliér.

Od roku 2015, Združenie Art Aktivista rozvíja koncept zapájania rómskych detí do umeleckých činností s arteterapeutickými presahmi. Prostredníctvom projektu Letný maliarsky workshop vytvára deťom kreatívny priestor pre vznik najväčšieho plátna na Slovensku, experimentovanie s architektúrou a geometrickými tvarmi v ich domácom prostredí. Svojimi aktivitami vo vylúčených lokalitách podporuje rozvoj talentu, sebarealizáciu, zmysel pre spoluprácu a interakciu detského účastníka. Projekt nadväzuje na participatívne umelecké iniciatívy Tomáša Rafu ako ,,Športové múry” a ,,Revitalizácia verejného priestoru.”

Projekt ,,Letný maliarsky workshop 2017“ z verejných zdrojov podporill Fond na podporu umenia a Ministerstvo kultúry Slovenskej Republiky.

Instagram

Error validating access token: Session has expired on Monday, 07-Aug-23 03:06:26 PDT. The current time is Wednesday, 12-Jun-24 17:18:30 PDT.